Product 1:43 | Trofeu DSN-144 | Porsche 911 S GT-2.0 | Cheetah Racing Cars 1969 #67 - P.Farjon - J.Dechaumel

Product 1:43 | Trofeu DSN-144 | Porsche 911 S GT-2.0 | Cheetah Racing Cars 1969 #67 - P.Farjon - J.Dechaumel Product 1:43 | Trofeu DSN-144 | Porsche 911 S GT-2.0 | Cheetah Racing Cars 1969 #67 - P.Farjon - J.Dechaumel
Product 1:43 | Trofeu DSN-144 | Porsche 911 S GT-2.0 | Cheetah Racing Cars 1969 #67 - P.Farjon - J.Dechaumel Product 1:43 | Trofeu DSN-144 | Porsche 911 S GT-2.0 | Cheetah Racing Cars 1969 #67 - P.Farjon - J.Dechaumel
Product 1:43 | Trofeu DSN-144 | Porsche 911 S GT-2.0 | Cheetah Racing Cars 1969 #67 - P.Farjon - J.Dechaumel
0 Review | Review toevoegen
Philippe Farjon | Jacques Dechaumel | Endurance Racing GT | 24 Hours of Le Mans | 52635

Artikelnummer

52635

Gewicht   

0,350 KG

Verzendkosten

€ 8,00

€ 95,95 *
Prijs per stuk
Het aantal CM Loyalty points dat je voor dit product ontvangt is 4
Aantal: 
Bestellen
 
Op verlanglijst

Heeft u een vraag over dit product?

Stel ons uw vraag

Trofeu LogoPorsche Logo

Product 1:43 | Trofeu DSN-144 | Porsche 911 S GT-2.0 | Cheetah Racing Cars 1969 #67 - P.Farjon - J.Dechaumel

Team : Cheetah Racing Cars
Merk : Porsche 911 S GT-2.0
Jaar : 1969
Evenement : 24 Hours of Le Mans
Fabrikant : Trofeu
OEM : DSN-144
Material : Resin
Productgroep : Artikel is een schaalmodel van een raceauto die op het circuit gebruikt wordt
Land : Le Mans 24 Hours

De Porsche 911 S met startnummer 67 was tijdens de 24 uur van Le Mans van 1969 een van de particuliere 2,0-liter GT-inschrijvingen in het grote Porsche-veld. De wagen werd ingezet voor Philippe Farjon en Jacques Dechaumel, reed op Dunlop-banden en verscheen in zilverkleurige uitvoering met onder meer Esso, Wicky Auto Sports en Centrale Assurances op de auto. In een editie waarin Porsche met prototypes en 917’s naar de Sarthe kwam, vertegenwoordigde de #67 juist de meer compacte, productiegebaseerde 911-lijn.

Technisch bleef de auto dicht bij het bekende recept van de vroege 911 S. De wagen had een luchtgekoelde 1991 cc zescilinder boxermotor achterin en kwam uit in de GT 2.0-klasse. Daarmee was de #67 geen kandidaat voor de eindzege, maar wel voor een degelijke klassering in een wedstrijd waarin betrouwbaarheid minstens zo belangrijk was als pure snelheid. Farjon kwalificeerde de Porsche in 4.40,2, goed voor de 42e plaats op de grid en de 46e tijd van het veld.

In de race koos de equipe voor een beheerste aanpak. Waar meerdere GT-auto’s in de 2,0-literklasse uitvielen, bracht de #67 het wel tot de finish. Na 286 ronden werd de Porsche als veertiende algemeen geklasseerd en als vierde in de GT 2.0-klasse, op 3845,470 kilometer aan een gemiddelde van 160,220 km/h. De beste ronde van de auto wordt door 24h-en-piste vermeld als 4.36,9. Daarmee leverde deze 911 S geen sensationeel Le Mans-verhaal op, maar wel precies het soort solide etmaalrace waarvoor de 911 in die jaren bekend begon te staan.

De sportieve waarde van de #67 zat dan ook vooral in de volharding. De 24 uur van 1969 eindigde in een rechtstreeks duel tussen Jacky Ickx en Porsche, maar daarachter draaide Le Mans ook om auto’s als deze 911 S: minder krachtig, minder opvallend, maar sterk genoeg om in een uitputtingsslag overeind te blijven. Voor Farjon en Dechaumel betekende dat een finish in de top vijftien, en voor de Porsche 911 S opnieuw een bevestiging dat de auto ook op Le Mans inzetbaar en betrouwbaar was in handen van private rijders.

 Philippe Farjon
 Jacques Dechaumel

Philippe Farjon is een coureur uit Frankrijk

Jacques Dechaumel is een coureur uit Frankrijk

Manufacturer Gemaakt door Trofeu
Scale Schaal 1:43
Annoucement Dit artikel is gepland voor januari 0001

Het aantal Loyalty Points dat u voor dit artikel ontvangt is 4, wat neerkomt op een korting van €1.00 die u kunt gebruiken bij uw volgende bestelling.

Exact op schaal gemaakte representatief en decoratief model voor de volwassen verzamelaar. Niet geschikt voor kinderen onder de leeftijd van 14 jaar. Het model niet in direct kunst- of zonlicht plaatsen, hierdoor kunnen versneld verkleuringen optreden. Als gevolg van langdurig direct zonlicht of opwarming door een hittebron kunnen onderdelen van het model gaan scheuren. Houdt het model stofvrij door het in een vitrine te plaatsen. Het verwijderen van stof met een doek wordt sterk afgeraden, gebruik altijd een zachte borstel.

Het hier aangeboden artikel is voornamelijk gemaakt van Resin. Het moderne Resin is een hoogwaardige materiaalsoort die bijzonder sterk en vormvast uithard. Het uithardingsproces kan zowel met een chemische harder of door ultraviolet licht worden gestart. Vaak zijn de kleinere onderdelen gemaakt van koper (Geëtst uit koperplaat) of plastic. Vooral modelauto’s met een beperkte oplage worden van Resin gemaakt. Voor de kwaliteit en levensduur van het artikel is er geen verschil. Als gevolg van temperatuur kan een Resin modelauto zijn vormvastheid verliezen. Let er dan ook op dat uw modellen niet warm mogen worden.

Informatie

Schaal
1:43
Fabrikant
Trofeu
MPN
DSN-144
Periode
1960-1969
Merk
P
Leverbaarheid
Leverbaar

Sorteren op:

Review toevoegen

Geen reviews gevonden.

Stel een vraag over dit product

Velden met een * zijn verplicht om in te vullen.

Jouw vraag is verzonden! Bedankt.

We zullen jou zo snel mogelijk voorzien van een antwoord.

Belangrijke Informatie

Belangrijke Informatie

Curbstone Models
Wijkermeerweg 44h
1948NW  Beverwijk
Nederland
064 243 7432
info@curbstone-models.com
///rijkdom.wasbaar.gedeeld