

Product 1:64 | MiniGT MGT00910-007D | Aston Martin DB10 2015 - J.Bond
| Merk |
: Aston Martin DB10 |
| Jaar |
: 2015 |
| Fabrikant |
: MiniGT |
| OEM |
: MGT00910-007D |
| SKU |
: 840456312018 |
| Material |
: Diecast |
| Productgroep |
: Artikel is een schaalmodel van een auto die op de openbare weg gebruikt mag worden |
De Aston Martin DB10 werd in 2014–2015 in een kleine serie gebouwd als ‘hero car’ voor de James Bond-film Spectre (2015). Aston Martin presenteerde het model op 4 december 2014 op de 007 Stage in Pinewood Studios, tegelijk met de start van de officiële filmlancering. Het project was een samenwerking met EON Productions en werd bewust als een eenmalig filmmodel opgezet, niet als een auto voor verkoop.
Het ontwerp kwam tot stand onder leiding van designchef Marek Reichman, met Sam Holgate als verantwoordelijke ontwerper. Technisch leunde de DB10 op een aangepaste VH Generation II-architectuur met achterwielaandrijving, verwant aan de V8 Vantage. De auto kreeg een voorin, ver naar achteren geplaatste 4,7-liter V8 (AM14) en een handgeschakelde 6-versnellingsbak van Graziano. Voor de film werden in totaal tien exemplaren gebouwd, met aparte stunt- en showauto’s.
De DB10 werd beschreven als breder en langer in wielbasis dan de Vantage-basis die hij gebruikt, met proporties die richting het topsegment van Aston Martin wijzen. De V8 kwam overeen met de V8 Vantage S, met een opgegeven vermogen van 436 pk en 490 Nm. Daarmee werd een sprint naar 100 km/h in ongeveer 4,3 s genoemd en een topsnelheid van rond de 310 km/h. De carrosserie was uitgevoerd met een uitgebreide inzet van koolstofvezel, passend bij het prototypekarakter.
In Spectre verschijnt de DB10 als Bonds vervoermiddel voor de Rome-sequentie, waarin hij de auto inzet tijdens een nachtelijke achtervolging. Voor de opnames werden meerdere exemplaren opgeofferd aan stunts, terwijl showauto’s bewaard bleven voor presentaties en latere optredens. Zo bleef de DB10 een zeldzaam, specifiek voor een film ontwikkeld Aston Martin-model met een afgebakende rol en een oplage die tot vandaag op tien stuks staat.
James Bond is een coureur uit het Verenigd Koninkrijk
Van dit artikel wordt verwacht dat het in mei 2026 leverbaar wordt. | Gemaakt door MiniGT |
 | Schaal 1:64 |
 | EAN 840456312018 |
 | Dit artikel is gepland voor mei 2026 |
Exact op schaal gemaakte representatief en decoratief model voor de volwassen verzamelaar. Niet geschikt voor kinderen onder de leeftijd van 14 jaar. Het model niet in direct kunst- of zonlicht plaatsen, hierdoor kunnen versneld verkleuringen optreden. Als gevolg van langdurig direct zonlicht of opwarming door een hittebron kunnen onderdelen van het model gaan scheuren. Houdt het model stofvrij door het in een vitrine te plaatsen. Het verwijderen van stof met een doek wordt sterk afgeraden, gebruik altijd een zachte borstel.
Het hier aangeboden model is een diecast, dit betekent dat een materiaal in een mal wordt gespoten waarin het afkoeld tot de gewenste vorm. Vaak wordt hiervoor het materiaal Zamac gebruikt, een mengsel van Zink, Aluminium, Magnesium en Koper. Kleine onderdelen van dit model kunnen van plastic of van geëtst koperplaat zijn. Bij een diecast worden over het algemeen duurzame materialen gebruikt die niet alleen zorgen voor een lange levensduur van uw kostbare model, maar ook recyclebaar zijn.
Het item is een pre-order, de gebruikte afbeelding hoeft niet noodzakelijkerwijs de definitieve versie van het item te zijn. Sommige details van het item kunnen worden gewijzigd voordat de definitieve versie wordt uitgebracht.