

Product 1:43 | Trofeu DSN-142 | Opel Ascona A 1976 #14 - M.Inacio - F.de Morais
| Brand |
: Opel Ascona A |
| Year |
: 1976 |
| Event |
: Rally Portugal |
| Manufacturer |
: Trofeu |
| SKU |
: DSN-142 |
| Material |
: Resin |
| Productgroup |
: This product is a scale model of a race car used in competition on a racetrack. |
| Country |
: Portugal |
De Opel Ascona A met startnummer 14 in de Rally van Portugal van 1976 werd bestuurd door Manuel Inácio, met Francisco Pina de Morais als navigator. De Portugese equipe verscheen aan de start van de 10e editie van de Rallye de Portugal Vinho do Porto, die van 10 tot en met 14 maart werd verreden met Estoril als uitvalsbasis. Het evenement telde 39 klassementsproeven over 468,70 kilometer, op een mix van asfalt en gravel, en trok 59 equipes, waarvan er 21 de finish haalden.
De wagen was een Opel Ascona A 1904 SR, in Portugese documenten ook aangeduid als Opel 1904 SR, met het kenteken EL-71-93. Inácio en Pina de Morais kozen niet voor het absolute tempo van de fabrieksteams, maar voor een aanpak die in Portugal vaak minstens zo belangrijk was: de auto heel houden in een rally die bekendstond om zijn zware opeenvolging van proeven en lange route. In een veld met Lancia Stratos, Toyota Celica 2000GT, Opel Kadett GT/E en Ford Escort RS2000 was alleen al het uitrijden een prestatie van betekenis.
Juist daarin lag de waarde van startnummer 14. Waar verschillende snelle equipes uitvielen, bracht de Portugese Ascona de rally wel naar de finish. Het duo eindigde als negende algemeen in 6 uur, 52 minuten en 34 seconden, op 1 uur, 11 minuten en 8 seconden van winnaar Sandro Munari in de Lancia Stratos HF. Daarmee eindigde de Ascona van Inácio en Pina de Morais in de top tien van een WK-rally en behoorde zij tot de Portugese equipes die in eigen land het verschil maakten achter de internationale top.
Voor de geschiedenis van de Rally van Portugal is deze Opel Ascona A #14 daarom geen voetnoot. Het was geen auto die de wedstrijd domineerde, maar wel een wagen die het karakter van de rally goed samenvatte: robuust, verstandig ingezet en sterk genoeg om een slijtageslag te overleven waarin veel bekendere namen strandden. De negende plaats van Manuel Inácio en Francisco Pina de Morais gaf deze Portugese Ascona een vaste plaats in het verhaal van de editie van 1976.
Manuel Inacio is a driver from Portugal
Francisco de Morais is a driver from Portugal
 | Made by Trofeu |
 | Scale 1:43 |
 | EAN 5601673581428 |
 | Item to be released in January 0001. |
The amount of Loyalty Points collected for this item is 4, which amounts to a discount of €1.00 to be used with your next order.
Precisely scaled representative and decorative model for the adult collector. Not suitable for children under the age of 14. Do not place the model in direct artificial or sunlight, as this can accelerate discoloration. Prolonged direct sunlight or heating from a heat source may cause parts of the model to crack. Keep the model dust-free by placing it in a display case. Removing dust with a cloth is strongly discouraged, always use a soft brush.
The item offered here is mainly made of Resin. The modern Resin is a high-quality material that hardens particularly strong and retains its shape. The curing process can be started either with a chemical hardener or by ultraviolet light. Often the smaller parts are made of copper (etched from copper plate) or plastic. Limited edition model cars in particular are made from resin. There is no difference for the quality and lifespan of the article. As a result of temperature, a Resin model car can lose its shape stability. Therefore, make sure that your models are not allowed to get hot.