


Product 1:18 | IXO-Models 18RMC267.22 | Toyota Gazoo Racing GR Yaris Rally1 2025 #69 - K.Rovanperä - J.Halttunen
| Team |
:
|
| Brand |
: Toyota GR Yaris Rally1 |
| Year |
: 2025 |
| Event |
: Rally Saudi-Arabia |
| Manufacturer |
: IXO-Models |
| SKU |
: 18RMC267.22 |
| Material |
: Diecast |
| Productgroup |
: This product is a scale model of a race car used in competition on a racetrack. |
| Country |
: Saudi Arabia |
De #69 tijdens Rally Saudi Arabia 2025 was de Toyota GR Yaris Rally1 van Kalle Rovanperä en Jonne Halttunen. De wedstrijd, van 26 tot en met 29 november rond Jeddah, vormde de eerste WK-rally in Saudi-Arabië en tegelijk de seizoensfinale van het wereldkampioenschap. Voor Rovanperä en Halttunen stond er veel op het spel, want zij begonnen aan de rally als een van de kanshebbers voor de wereldtitel. Op een nieuwe en voor iedereen onbekende route lag de nadruk vanaf het begin op foutloos rijden, het sparen van de banden en het vermijden van lekke banden op de ruwe gravelproeven.
De Toyota GR Yaris Rally1 reed in 2025 volgens de aangepaste Rally1-reglementen zonder de eerdere hybrideaandrijving. De auto bleef gebaseerd op een 1,6 liter viercilinder turbomotor, gecombineerd met een buizenchassis, composiet carrosserie en permanente vierwielaandrijving. In Saudi-Arabië kwamen daar de specifieke omstandigheden van het terrein bij, met losse stenen en verraderlijke sporen. De startpositie speelde een belangrijke rol en dwong Rovanperä als vroege starter om de weg te openen, wat ten koste ging van grip en rondetijden ten opzichte van later startende rijders.
Toch kende startnummer 69 meerdere sterke fases. Rovanperä was snel tijdens de shakedown en bleef in de openingsfase in de voorste groep. Een lekke band kostte tijd, maar op de langere proeven wist hij zich terug te knokken met constante tijden en een stagezege. De omstandigheden bleven wisselend en zwaar voor het gehele veld, waardoor het klassement continu in beweging bleef en de verschillen relatief klein bleven tot in de slotfase van de rally.
Aan de finish eindigden Rovanperä en Halttunen als zevende algemeen. Dat resultaat was niet voldoende om nog een beslissende rol te spelen in het kampioenschap. De rally kreeg echter extra betekenis doordat dit naar alle waarschijnlijkheid het laatste optreden van Rovanperä in het World Rally Championship was. Na het seizoen 2025 verlegde hij zijn focus naar circuitracing, waardoor de #69 in Saudi-Arabië niet alleen symbool stond voor een zware seizoensfinale, maar ook voor het voorlopig afsluiten van een succesvolle periode in het WK rally.
Kalle Rovanperä is a driver from Finland
Jonne Halttunen is a driver from Finland
Item Is expected to arrive within a month
 | Made by IXO-Models |
 | Scale 1:18 |
 | Item to be released in May 2026. |
The amount of Loyalty Points collected for this item is 3, which amounts to a discount of €0.75 to be used with your next order.
Precisely scaled representative and decorative model for the adult collector. Not suitable for children under the age of 14. Do not place the model in direct artificial or sunlight, as this can accelerate discoloration. Prolonged direct sunlight or heating from a heat source may cause parts of the model to crack. Keep the model dust-free by placing it in a display case. Removing dust with a cloth is strongly discouraged, always use a soft brush.
The model offered here is a diecast, which means that a material is injected into a mold in which it cools to the desired shape. Zamac is often used for this purpose, a mixture of Zinc, Aluminium, Magnesium and Copper. Small parts of this hybrid model may be plastic, rubber or etched copper plate. A diecast generally uses sustainable materials that not only ensure a long life for your valuable model, but are also recyclable at there end of life.
The item is a pre-order, the image used might not necessarily be the final version of the item. Some details of the item can be changed before the final version is released.