

Product 1:43 | IXO-Models RAM992.22 | Toyota Celica GT-Four ST185 | JML Sports 2024 #22 - J.Latvala - J.Hänninen
| Team |
: JML Sports |
| Brand |
: Toyota Celica GT-Four ST185 |
| Year |
: 2024 |
| Event |
: Winter Edition Artic Lapland Rally |
| Manufacturer |
: IXO-Models |
| SKU |
: RAM992.22 |
| Productgroup |
: This product is a scale model of a race car used in competition on a racetrack. |
| Country |
: Finland |
In de wintereditie van de Arctic Lapland Rally in 2024 verscheen Jari-Matti Latvala aan de start met een Celica GT-Four ST185 – een klassieke rallyauto met een rijke erfenis in de historie van de sport. Ondanks de ouderdom van het model werd de ST185 in 2024 opnieuw volledig opgebouwd: volgens Latvala was de wagen “geüpdatet in vele opzichten” om dicht bij de prestatiewaarden van weleer te komen.
De Celica GT-Four ST185 is uitgerust met een 3S-GTE turbomotor in combinatie met vierwielaandrijving (AWD). Tijdens de rally liep de terugkeer van de ST185 echter niet zonder problemen. In de eerste proef op zaterdagochtend 'Aittajärvi 2' brak de vierde versnelling van de transmissie, waardoor Latvala genoopt was rechtstreeks van derde naar vijfde versnelling te schakelen. Bij de daaropvolgende service moest een gedeelte van de versnellingsbak worden vervangen, wat leidde tot een overschrijding van de servicetijd met 14 minuten. Die vertraging resulteerde in een straf van zeven minuten. Daardoor viel de combinatie van een voorlopige 9e plaats terug naar een uiteindelijke 20e plaats in het algemeen klassement.
De rally illustreert enerzijds de blijvende aantrekkingskracht van een klassieke rallymachine als de ST185 een model dat in de jaren ’90 drie wereldtitels voor rijders en meerdere constructeurstitels binnenhaalde. Anderzijds toont het hoe verouderde techniek moeite kan hebben met de eisen van moderne rally’s, vooral op sneeuw en ijs waar betrouwbaarheid cruciaal is. De inspanning van Latvala en co-piloot Juho Hänninen verdient erkenning, ook al resulteerde dat niet in een topklassering.
De deelname van Latvala met de ST185 in 2024 onderstreept de blijvende cultstatus van de Celica GT-Four onder liefhebbers van rallygeschiedenis. Zelfs decennia na zijn gloriejaren blijft de ST185 een waardevolle getuige van het rallyverleden ook al is succes op het scherp van de sneede niet gegarandeerd.
Jari Matti Latvala is a driver from Finland
Juho Hänninen is a driver from Finland
This item Is expected to be release in January 2026. | Made by IXO-Models |
 | Scale 1:43 |
 | Item to be released in January 2026. |
Precisely scaled representative and decorative model for the adult collector. Not suitable for children under the age of 14. Do not place the model in direct artificial or sunlight, as this can accelerate discoloration. Prolonged direct sunlight or heating from a heat source may cause parts of the model to crack. Keep the model dust-free by placing it in a display case. Removing dust with a cloth is strongly discouraged, always use a soft brush.
The item is a pre-order, the image used might not necessarily be the final version of the item. Some details of the item can be changed before the final version is released.